Banyo Dekorasyon Nasıl Olur?

Monosoul on Mayıs 18, 2020

BANYONUZUN DEKORASYONUNU YAPARKEN BUNLARI DİKKATE ALIN

Evinizin dekorasyonunu yaparken salon, mutfak, yatak odasında çok küçük dokunuşlarla farklılıklar yaratabiliyoruz. Ancak banyolara sıra geldiğinde fikirler tıkanıyor. Gelin birlikte banyolarınızın dekorasyonları için sizden gelen sorulara ve bunların ipuçlarına bakalım…

Banyo dekorasyonu ne kadara mal olur?

Banyo dekorasyonu ne kadara mal olduğunu belirleyen konu aslında kullandığınız malzemelerdir. Kullanacağınız malzeme her zaman en pahalısı olmak zorunda değil. Artık birçok marka, farklı kategorilerde fiyatlarla bütçenize uygun ürünleri seçmenize yardımcı oluyor. Doğru ürünü bularak en çok korkulan konu olmaktan çıkarabilirsiniz bu durumu.

Banyomu daha geniş nasıl gösterebilirim?

Evlerimizde genellikle banyola’rımız çok büyük metrekarelerde planlanmıyor. Ancak kullanım alanımızı arttırabilmek bizim elimizde.
Banyonuzu daha geniş göstermenin ilk adımı; rezervuar sistemini gömme rezervuara geçirerek hem yerden kazanmak, hem de bu sayede çok daha şık bir banyoya sahip olmak.
Banyolarda mekanı küçülten ürünlerden biri de, küvet ve duş teknesidir. Küveti veya duş teknesini kaldırarak, zeminden düz süzgeçli otel tipi duş kullanırsak; yerden kazanmış oluruz. Bu sayede modern görünür ve kesintisiz olduğu için mekanı daha da geniş gösterir.
Banyoların sirkülasyon alanını azaltan bir diğer konuda çamaşır ve kurutma makinesi. Bunlar için en ideal çözüm, bu makinelerin kesinlikle banyo dışında bir mekanda çözümlenmesi. Bu mutfak olabilir, ya da depolama alanı olarak kullandığımız bir dolap içi veya çamaşır odası olabilir.
Banyoları metrekareler de bazı değişiklikler yaparak genişletebildiğimiz gibi, mevcuttakinden çok daha geniş aynaları kullanmak banyomuz’a girdiğimizde bize  genişlik hissi verecektir.
Banyoların tasarımında mekanın geniş görünmesini sağlayan bir diğer unsur ise; aydınlatma seçimidir. Bunu tasarlarken mekan içindeki bölümlerinde işlevi çok önemlidir. Makyaj yapılan, traş olunan veya duş alınan bölüm daha net aydınlanırken, diğer bölümler kullanıma uygun olarak aydınlatılmalıdır.

Mevcut bir banyonun yenilenmesi ne kadar bir süre alır?

Doğru bir planlama ve iyi bir ekip ile 5-6 gün içinde yeni banyonuza sahip olabilirsiniz.
Banyomun tasarımında farklı neler yapılabilir?
Öncelikle tasarıma çok etkisi olacak bir çözümde; sadece duş alanının seramik yapılması ve diğer alanlara dekoratif boya veya suya karşı dayanıklı duvar kağıdı ile kaplanmasıdır. Bu hem dekorasyonunuza farklılık, hem yumuşaklık katar, hem de maliyetin azalmasına yardımcı olur.
Bir diğer şıklık ise klasik havlupanlar yerine, yeni tasarım havlupanların kullanılması olabilir. Hatta banyoda hiç havlupan kullanılmaması çok daha net bir görüntü sağlar. Havlupan kullanılmadığı durumda da elektrikli yerden ısıtma sistemi kurulabilir.
Banyo tasarımında farklı bir ambiyans sağlanmak istenirse, banyoda kullanılacak şık bir objeye spot ışığı direk vurularak bu sağlanabilir.
Mevcut armatürlerin yenileri ile değişimi de tasarımınızı çok etkiler.
Sizde banyonuzu muhteşem fikirlerimizle monosoul mimarlık olarak size özel hale getirebiliriz.
0 comments
Post a comment